Ďáblice

“Open up.”

Navrhnout rodinný domek je pro architekta vždy výzva. Jedná se o relativně malé měřítko stavby, přesto si však žádá dokonalou péči každého řešeného detailu, zákoutí.  Při návrhu nesmíme zapomenout, že k nám přicházejí lidé, kteří mají sen. Takový sen přijde často jedenkrát za život. Architekt by jej měl umět přečíst a zhmotnit, ideálně bez chyb a zakopnutí, jinak se proces může jednoduše zvrhnout v noční můru.

A tak se u nás stavil klient, který miluje jednoduchost, čistotu a krásu v detailu. Navrhli  jsme dům bez zbytečných dekorací, příkras. Pozemek leží v Ďáblicích, není ani velký ani malý, prostě tak akorát. Zahrada dostane stejnou péči jako stavba, pobyt venku je stejně důležitý jako uvnitř domu. Prostory exterieru s interierem se plynule prolínají.

Již při vstupu do budovy je možné tušit překrásnou zahradu skrze průhled celým domem. Po navazujících prostorech procházíme do nejvýraznějšího místa. Tím je kuchyně s jídelnou, kde se rodina setkává a tráví společně čas. Z tohoto bodu je možné vyhlížet na několik stran domu do zahrady. Materiálově jsme vybírali z teplých odstínů dlažby, kamene, dřeva. Nábytkové kusy jsou bílé, šedivé, černé.

Líbí se vám naše práce?

Stavte se na kafe, rádi vám představíme možnosti spolupráce…

info@studio-reaktor.com
+420 728 68 55 99