Andrej Siman

Andrej Siman

Architekt

Architekt

10

projektů

2

let praxe

Architekturu studoval na Katedře architektury Stavební fakulty ČVUT, na Fakultě architektury v Ljubljani a momentálně pracuje na diplomové práci na Fakultě architektury ČVUT. Ve volném čase rád sportuje, věnuje se thajskému boxu, rád běhá a v zimě miluje lyžování – poslední dobou objevuje krásy free ride.

 

Během studií prošel rukama mnoha pedagogů v mnoha ateliérech, a to mu dalo schopnost brát věci s nadhledem. Ke vzniku architektury nemusí vést jen jedna cesta. Zastává názor, že každý projekt má jakousi vlastní genetickou informaci, která určuje, jak k němu přistupovat a úlohou architekta je tuto genetickou informaci rozluštit. Při hledání toho správného genetického kódu je důležité pochopení kontextu, ve kterém architektura vzniká v nejširším smyslu slova. Kontext urbanistický, kontext finanční, kontext sociální, environmentální, časový atd.

 

Podle Andreje dokáže člověk vnímat komplexnost architektury až při realizaci návrhů. Až tehdy je možné ověřit, jestli zamýšlený návrh funguje tak, jak má. Na základě realizovaných návrhů je možné se poučit do budoucna a tím také zvyšovat kvalitu navrhované architektury. To je také jedním z důvodů, proč se Andrej účastní různých workshopů, kde se i jako student může dostat přímo k realizaci architektury, i když jen malého měřítka.

 

Andrej je týmový hráč. Týmová práce je cestou k úspěchu. A schopnost poslouchat a být slyšen je cestou k fungující týmové práci. Stejně jako mezilidské vztahy. Proto rád pracuje s lidmi, kteří jsou zároveň i jeho přátelé. Svou práci rád konfrontuje s názory druhých, při čemž sice trpí ego, ale získává architektura. A o to přeci jde.

 

Projekty: Livesport, Třeboradice, Dívčí hrady, Vidoule, San Anton

Přejít na začátek