Tomáš Ploc

Tomáš Ploc

Architekt

6

projektů

3

let praxe

Jako malý jsem se jako kterýkoliv jiný kluk chtěl stát popelářem, poté vojákem a nakonec archeologem. Když se mně ve školce zeptali, čím bych chtěl být až budu dospělý, spletl jsem si archeologii s architekturou a už jsem u tohoto omylu zůstal a rád.
 
Vyrůstal jsem v horském městečku Harrachov, které je ve světě proslavené svými skokanskými můstky. Po základní škole, a ne příliš úspěšné biatlonové kariéře, jsem se přestěhoval do Prahy za druhou polovinou rodiny a vystudoval Gymnázium prof. Jana Patočky. Po maturitě jsem pokračoval na naší rodinnou alma mater a to Stavební fakultu Českého vysokého učení technického, kde jsem v roce 2019 promoval v programu Architektura a stavitelství. Během magisterského studia jsem strávil semestr naTechnische Universität Eindhoven v Nizozemsku, kde jsem byl mentorován světovými architekty a změnil jsem svůj přístup k architektuře.
 
Architektura mně baví svou různorodostí, originalitou a dynamikou se kterou se vyvíjí. Nutí člověka myslet v nekonečně širokém spektru profesí a neustále se vzdělávat. Neexistuje v ní monotónnost.
 
Aby tohle všechno fungovalo, bavilo a šlapalo jak má, je důležitá synergie všech lidí kolem projektu. A i když jsem mladý začínající architekt, tuším, že neexistuje nic lepšího, než když si rozumím s klientem, jsme na stejné vlně a oba máme radost z toho, že společnými silami vytváříme jedinečný návrh, který je šitý na míru.
 
Rád přemýšlím nad nevyužitým potenciálem opuštěných areálů a objektů. Zejména pak o konverzích industriální architektury a revitalizaci brownfieldů. Věřím, že každé místo má důležitý historický odkaz a bylo do něj vloženo úsilí a energie, která by měla být dále rozvíjena.
 
Mezi mé silné stránky patří pracovitost, kreativita, práce s počítači a vynalézavost. Rád přijímám výzvy, zkouším nové věci, cestuji, manuálně pracuji, sbírám LEGO, vtipkuji a blbnu kolem. No prostě klasický kluk, který nejspíš nikdy nevyroste.
 
Přejít na začátek