Allen&Overy

Flexibilní kanceláře navržené dle firemní kultury a vzniku právní smlouvy

Ušlechtilý kov

Mosaz

Výplně otvorů

Dřevo

Nosný systém

Beton

Jakub Heidler - Architekt

Jakub Heidler

Motivátor a vizionář

Jan Kačer - Architekt

Jan Kačer

Motor projektů

Marek Svoboda

Marek Svoboda

Architekt

Petr Mandik

Petr Mandik

Perfekcionista

Maria Lucia

Maria Lucia

Italian architect

Pavlina Mojska

Pavlína

Interiérová designérka

V našem architektonickém podání to byla právě smlouva, tedy hlavní výstup práce klienta, co formovalo řešení. Doslova s designem. S kvalitním, kultivovaným a velmi současným prostředím, ve kterém pracují ti nejlepší právní specialisté. Jejich práce vyžaduje focus roomy, ale zároveň i práci v komunitě. Často pracují z domova, ale potřebují mít i k dispozici ty nejmodernější technologie, z větší části umístěné v cloudu

.  

 

Cloud & cesta

Stejně jako architektura dnes nejsou jen cihly a lití betonu do základových desek, tak i právní služby oscilují mezi celou řadou dalších disciplín. A proto jsme uzavřeli smlouvu. Na jedné straně vah bylo zadání klienta. Na straně druhé my architekti.

Začali jsme návrh nových kanceláří Allen & Overy společně a podepsali pomyslnou Smlouvu. O tom, že krása a světlo zvítězí nad luxusem a opulencí. O tom, že cloud přepere hardisk. O tom, že cesta je cíl.

Protože hlavním výstupem práce našeho klienta jsou smlouvy, otiskli jsme naši práci a kreativní výstup do už zmíněné Smlouvy o designu. Definovali jsme čtyři hlavní body naší smlouvy. Bod první: cloud je místem, kde se potkává mezinárodní a lokální know-how právnické kanceláře. Každý den se vydáváme na cestu: do práce, do stránek smluv, do složitých procesů. To je náš i klientův denní proces. A také druhý bod naší smlouvy. Právo pro nás znamená strukturu. Paragrafy, body a odrážky, které mají logiku a navzájem se podmiňují a doplňují. Tolik zatřetí. A na konci toho všeho je podpis. Rozsvícené světlo na konci cesty k výsledku je čtvrtým bodem naší společné smlouvy s klientem

.

 

Smlouva plná poznámek

Každý den se týmy našeho klienta vydávají na pomyslnou „cestu“, kterou urazí se svým klientem: k správně napsané smlouvě, k vyhranému sporu, k promyšlené taktice.

Hlavní průhledová osa prochází vstupním lobby a umožňuje průhledy do okolí. Kolmo na tuto osu se nachází dvě sekundární osy definující chodby. V průhledu těchto os jsme navrhli otevřené prostory podporující výhledy do okolí. Dalším důležitým místem pro nás byly rohy, které slouží jako místa pro setkávání.

 

 

Myšlenky v cloudu

Ve středu kanceláří okolo hlavního komunikačního jádra jsme umístili „cloud“. Podobně jako týmy Allen & Overy po celém světě shromažďují a sdílejí své znalosti ve virtuálních cloudech, nakládáme my s prostorem kanceláří. Ve stropě přechází do podhledových kazet a navazuje na něj „journey“, což je prostor chodby. Z jedné strany ho definuje cloud, z druhé strany pak metalické šanony. Journey se otvírá do rohů, nabaluje na sebe prostory barů a recepce.

Mezi fasádou a šanony jsme pak umístili vrstvu kanceláří, zasedacích místností a relax roomu. Symbolika vzniku smlouvy a znalostí sdílených napříč kontinenty se promítla do našeho architektonického konceptu. Náš klient sídlí v Karlíně, pražské byznys čtvrti. Má vynikající pověst odvážného a zdatného hráče v silovém světě práva, smluv a akvizičních jednání. Jako architekti jsme tohle vše přetavili do konceptu, který v sobě nese i hierarchii a zónování prostoru.

 

Zóny v kanceláři

Přece jen nejsme a nemůžeme být v open space, jaký pro svoji práci využívají například kreativní agentury. Složitá právní jednání a určitá diskrétnost patří k právní praxi. Atribut zónování prostoru jsme proto promítli skrze kolmice na fasádu kancelářské budovy, ve které má klient pronajatá dvě patra. Tyto kolmice rozdělují vrstvu kanceláří a mezi fasádu a šanony jsou vložené příčky. K těmto příčkám jsou přisazeny stoly, které jsou v zákrytu s metalickými boxy. Rohy dispozice jsme věnovali knihovně, zasedacím místnostem, terase a open officu. Prostřední část této vrstvy je určena pro kanceláře.

A jak jsme využili navigační lepící papírky ze zmiňovaných smluv? Přesně tam, kde mají být: ukazují, kde pracuje konkrétní člověk. Kudy se jde prostorem. Protože jsme během pomyslné cesty s klientem prošli prostorem. Nebo procesem. Jsme na konci: pojďme podepsat smlouvu. Smlouva je podepsána a design interiéru dokonán.

A ostře vedený tah podpisu na poslední stránce naší smlouvy s právnickou kanceláří Allen & Overy svítí. Symbolizují ho výrazná lineární svítidla procházející prostorem obou pater. Originální světla z ohýbaných červených profilů jsou pro nás právě ten vlastnoruční podpis. Tohle je smlouva s prostorem a tahle světla ji podepisují. A ozařují. Doplňují je drobné červené lampy, použité v různých částech interiéru (focus roomy, studovny, sezení v cloudu).

 

Podepsáno

Allen & Overy v karlínské budově Missouri park získali moderní a funkční interiér, který v sobě nese DNA jejich práce. Relokace významné právnické kanceláře z honosných paláců Prahy 1 do pulsujícího Karlína a koncepce cesty, smlouvy, práva a stvrzení dohody ukazuje, kudy dnes vede progresivní cesta navrhování komerčních interiérů.

Líbí se vám naše práce?

Stavte se na kafe, rádi vám představíme možnosti spolupráce.

Přejít na začátek