LIVESPORT – Ofis jako Stroj

Kanceláře jako Stroj řízený Piloty

Vše směřuje do

Těžiště

Sjednocuje

Urychlovač

10 plechových

Transformerů

Jakub Heidler - Architekt

Jakub Heidler

Motivátor a vizionář

Jan Kačer - Architekt

Jan Kačer

Motor projektů

Marek Svoboda

Marek Svoboda

Architekt

Barbora Licková

Barbora Licková

Architektka

Tomáš Ploc

Tomáš Ploc

Architekt

Na oběžné dráze technologických firem se zrodil nový koncept kanceláří. Architekti konstruktéři ze Studia Reaktor navrhli a sestrojili futuristický mechanismus, prostor urychlující myšlenky, usnadňující práci, propojující lidi jako ozubená kola. Vznikl perfektně vyladěný stroj řízený piloty, členy posádky společnosti Livesport.

 

Princip datové technologické firmy akumulující informace z celého světa se propisuje do vnitřní filozofie kanceláří. Celý prostor 6. patra je tvarově definován dostředivou silou budovy. Atrium je těžištěm stavby, stahuje energii dovnitř, je magnetem, orientačním bodem a setkávacím místem pro firemní eventy. Všechna svítidla, podhledové lamely, akustické panely, stěny tzv. transformerů, podlahové linie, vše směřuje do pomyslného jádra, srdce společnosti.

 

Kancelářemi je možné projít kolem dokola bez otevření jediných dveří. Celkový půdorys připomíná ciferník, dynamicky řešený interiér. Patro je rozděleno do 3 funkčních prstenců, vytváří variabilitu a pestrost kancelářské krajiny. Podél vnější fasády s dostatkem denního světla najdeme flexibilní pracovní zónu. Pří průletu míjíme uzavřené kanceláře, openspace a rohová sdílená pracovní místa.  Nejblíže středovému atriu je umístěn okruh plný zeleně s volnočasovým, neformálním prostředím určený k setkávání lidí, oddychu. Třetí prstenec pak tvoří 10 plechových transformerů, součástek hodinového stroje.

 

Když vstoupíte na urychlovač, hlavní komunikační páteř, čidla zaznamenávající pohyb nastartují světelný okruh. Dominový efekt nabíhajícího osvětlení připomíná akceleraci výkonných sportovních vozů. Okružní dráha je určena pro pohyb pilotů na hooverech, monokolech, koloběžkách. Svižnost, přesnost a pohyb jsou témata proplouvající éterem budovy. Návrh odráží firemní kulturu založenou na rychlosti a interakci mezi lidmi.

Deset flexibilních transformerů, proměnlivých plechových součástek hodinového stroje skrývá veškerá instalační jádra, serverovny, menší jednací místnosti a kuchyňky. Pomocí zabudovaných otočných křídel rozdělují openspace na menší uzavřené kanceláře, pomáhají dotvořit agilní prostředí. Otvíravá vrstva podél pracovních stolů nabízí paletu úložných prostor, šaten, telefonních budek, zasunutých sedacích pixelů. Děrovaný plech umožňuje průhledy do zasedacích místností, poskytuje však dostatek soukromí pro jednání.

 

Každý pilot má svůj precizně vybavený kokpit pro dokonale řízenou činnost. Nastavitelná ramena pro monitory, výškově stavitelné stoly, chirurgická svítidla jsou základním vybavením pozice. Automatizované židle Cosm se perfektně přizpůsobí tělu pilota bez nutnosti nastavení. Zabudované televize v plechových stěnách doplňují sadu nástrojů potřebných pro synchronizaci výkonu týmů.

 

U kuchyněk s kavárenským posezením vznikají místa se zaměřením na komunitu, společenské setkávání. Zelené stěny oddělují jednotlivá odpočinková místa k sezení, popíjení kávy. Tyto hydroponie zajišťují posádce několik funkcí. U čajových kuchyněk najdeme jedlé rostliny rýmovníku, máty, meduňky. Některým květinám byla přiřazena okrasná funkce, jiné naopak čistí vzduch, provoní interiér.  Koncept tzv. „well being“ se promítnul do kvalitní akustiky a ergonomie prostoru s možností přizpůsobit se potřebám zaměstnanců.

 

Práce s materiály a hledání adekvátních povrchů dovedl tým autorů k experimentálnímu řešení surových měděných a mosazných jednacích stolů. Tyto plechy byly namáčeny do kyseliny, opalovány žehem a drásány kartáčem. Vznikly na míru tvořené patinované desky sloužící dennímu briefingu, upřímné zpětné vazbě.

 

Výsledný model nové generace flexibilních kanceláří 2.0 společnosti Livesport aspiruje na pozici inspirativního lídra, hledajícího nový směr. Silné propojení identity, DNA firmy spolu s prostorem pracovního prostředí je reakcí na dobu plnou otazníků. Příběh nového interiéru je odstartovanou průzkumnou sondou do budoucnosti postcovidové éry.

Líbí se vám naše práce?

Stavte se na kafe, rádi vám představíme možnosti spolupráce.

Přejít na začátek