Livesport

Nové kanceláře pro českou technologickou firmu

Klient

Livesport, s.r.o.

Budova

Aspira BC

Hlavní motiv

Sport

Jakub Heidler - Architekt

Jakub Heidler

Motivátor a vizionář

Jan Kačer - Architekt

Jan Kačer

Motor projektů

Marek Svoboda

Marek Svoboda

Architekt

Tomáš Krč

Tomáš Krč

Architekt

Investor: Livesport, s.r.o.
Budova: Aspira Business Center

Na hřišti kancelářské budovy Aspira se sešli fanoušci kvalitní architektury a poctivého sportovního výkonu. Rozhodli se uspořádat turnaj o nejlepší návrh nových tribun pracovního prostředí společnosti Livesport.  V prvním kole se tak utkali 3 architektonické spolky o postup do ligy realizace. Zvítězila trojkombinace divácky atraktivního prostoru, funkční uspořádání pracovní arény a jasná filosofie zachycení pohybu v prostoru. Do spolupráce byli vyzváni jezdci stáje Reaktor.

 

Úvod, sestavy, hvizd podepsané smlouvy a jedem. Hned zpočátku byla nastavena strategie oddělení tréninkových kanceláří a sdíleného prostoru. Zatímco neutrální barevnost a takticky zvolené měkké povrchy vytvořily prostředí pro soustředěnou práci, běžecké dráhy a akustické hokejky vnesly do hry pohyb, svižnost a dynamiku. Důležité body si získal nápad volně umístit pohyblivé stoly v rohové prosklené kanceláři, ke kterým je možné dovést šťávu pomocí stahovacích kabelů.

 

Druhá půle utkání byla svižná. Pro uživatele s agresivním telefonováním tvůrci vymysleli několik vestavných boxů, kde je možné při hlasitém hovoru vše vyřídit během 5 minut na trestné lavici. Do ohniska byly umístěny tribuny, aby si programátorské týmy mohly vzít oddechový čas, načerpat síly a chvíli posedět na polstrovaných lavicích.

Nastavený čas. Vyšponované rozpočty. Očekávání fanoušků. S koncem roku a stěhováním nových talentů do prostoru se zvýšil tlak na dodavatele interiéru. Přes drobné modřiny a pár zaškobrtnutí obložili zaoblené boxíky plechem, dýhou a copilitem. Na poslední chvíli nalajnovali běžeckou dráhu, vyrovnali šajtle v podhledu. Ve finále vše dobře dopadlo, zvítězila spolupráce účastněných stran, zajímavé nápady všech účastníků a fair play.

 

Byla to parádní podívaná, konečné skóre vyvolalo v podlaze mexickou vlnu. Na hrací ploše zůstaly po aktérech jen šmouhy za copilitovým sklem, odrazy pohybu v plechovém obkladu, otisky na stole potištěném termochromatickou barvou. Klání zakončila jednoslovná odpověď celého realizačního týmu na otázku, zdali budou podobné výkony pokračovat při další příležitosti: „Ták určitěěě!“

 

Máte pro nás náročné zadání? Kontaktujte nás.

Líbí se vám naše práce?

Stavte se na kafe, rádi vám představíme možnosti spolupráce.

Přejít na začátek