Radotín

Krabice s dvířky dělící prostor

Téma bytu

Vložený box

Zajímavost

Skříňka ve skle

Dveřní křídla

Oboustranně využité

Jakub Heidler - Architekt

Jakub Heidler

Motivátor a vizionář

Koncept boxu

Do vybíleného bytu v radotínském panelovém domě jsme vložili dřevěný box obsahující koupelnu a úložné prostory. Nejedná se však o jen tak ledajaký box. Skryté úložné prostory jsou uzavřeny vysokými jednodílnými křídly, která se ve chvíli otevření skříně stanou dveřmi uzavírající místnost. Pomocí této dvojí funkce je možné bytem procházet kolem dokola, mít absolutní volnost v pohybu, případně jej rozdělit na 4 samostatné místnosti.

 

Dveřní křídla

Atypicky vyrobené „sloní uši“ zavěšené na skrytých pantech zavírají botník, úklidovou, spížní ale i šatní skříň. Uši byly navrženy na celou výšku bytové jednotky (2500mm), aby následně čistě zavíraly a otvíraly ložnici, obývák, kuchyni, předsíň. Kování na dveřích je zapuštěné, aby nevyčnívalo, dveře mají nastavenou dvojí aretaci (uzavření skříně, místnosti). Z truhlařiny se na chvíli stala práce modelářská, vše muselo sedět na milimetry.

Detail skříňky

Detail prosklení v koupelně se odkazuje na celkové řešení vkládaného boxu. Do stěny z mléčného skla, umožňujícího průnik denního světla do zázemí, byl vsazen oboustranný nábytkový boxík. V kuchyňské části je v něm uložen čajový a kávový set, ze strany koupelnové skrývá za zrcadlem hygienické potřeby. Nábytek je kompletně zavěšený na skle pomocí gumových čepů.

 

Materiály

Od podlahy z šedého marmolea se lehce odrazí překližkou obložený středový prvek. Veškeré detaily, úchytky, panty, rámy a části kuchyně byly navrženy z matně černého kovu, lakované desky. Koupelna je kompletně vystěrkovaná světlým betonepoxidem. Vybavení bytu vychazí z šedobílé škály neutrálních odstínů. Světlo do koupelny prochází skrze mléčné, tvrzené sklo.

Líbí se vám naše práce?

Stavte se na kafe, rádi vám představíme možnosti spolupráce.

Další projekty z kategorie Bydlení

Přejít na začátek