INFINIT SEN

Nový wellness v magické zahradě

Tajemné

Kameny

Saunové

Truhly

Tajemné

Runy

Jakub Heidler - Architekt

Jakub Heidler

Motivátor a vizionář

Jan Kačer - Architekt

Jan Kačer

Motor projektů

Tereza Komárková

Tereza Komárková

Architektka filosofka

Tomáš Krč

Tomáš Krč

Architekt

V malebném ladovském kraji, nedaleko meandrů řeky Sázavy vznikla magická zahrada plná malých zákoutí, pokladů a překvapení. Nové wellness připomíná neprobádané místo ukryté v lese, odstřižené od běžného světa.

 

Prostor je možné navštívit skrze podzemní podlaží hotelu Sen, kde najdeme recepci, šatny, sprchy, zázemí. Potemnělé sklepní chodby návštěvníka připraví na celý zážitek. Při vstupu do zahrady se otevírá zcela nový příběh, snové prostředí, místo odpočinku a relaxace.

 

Objevíme se u rozkvetlého muchovníku, hlavního orientačního bodu. Dále navazuje tajuplné jezero obklopené saunovými truhlami a ochlazovacími kameny. Na protější straně procházíme oranžerií s odpočívárnou. Ze stropních světlíků přepadávají kapradiny, fasádu porůstají šplhavé rostliny. Okolní plochy jsou doplněny drobnou architekturou, odpočinkovými zónami s lehátky a křesílky.

Jednotlivé sauny jsou pokryty dřevěným roštem s laťováním, které naznačují tématiku vnitřního prostoru. Po otevření těchto truhel najdeme hravý, rozmanitý interiér podpořený odlišnými vůněmi, teplotou, hudbou. Nejvíce dekorovaná pokladnice skrývá ceremoniální saunu určenou k setkávání a kolektivnímu prožitku. Zářící kameny zahalené nepravidelnými deskami slouží pro ochlazení po saunování, stejně tak pro zázemí saunamistrů.

 

Zahradní úpravy dotvářejí krajinu wellnessu, rozvíjí drobné cesty a zašívárny, sedací plošiny ve svahu. Svítidla umístěná v travinách a kleči označující důležitá místa. Kovové runy pomáhají lepší orientaci po prostoru, jemně pulsují, lákají nahlédnout. Dřevěné latě různých velikostí zvyšují intimitu a soukromí v místech, kde je potřeba.

 

Saunový svět v Senohrabech je netradičním zážitkem v zarostlé zahradě, která probouzí fantazii a nové myšlenky. Během návštěvy zabloudíte ve spletitém labyrintu střídající rozličné nálady a na chvíli zapomenete na denní starosti.

Líbí se vám naše práce?

Stavte se na kafe, rádi vám představíme možnosti spolupráce.

Přejít na začátek