Řipská

Minibyt pro architekta

Velikost

20 m2

Experiment

drátosklo

Motiv

síť

Jakub Heidler - Architekt

Jakub Heidler

Motivátor a vizionář

Tereza Komárková

Tereza Komárková

Architektka filosofka

Blanka Heidlerová

Blanka Heidlerová

Guru architektka

Stanislav Heidler

Stanislav Heidler

Guru architekt

Do vinohradského dvacetimetráku se schoulil černý drak. Po jeho hřbetu je možné vyšplhat do spacího patra. Vnitro obludy skrývá malou koupelnu zářící skrze průsvitné drátosklo.  Celý obytný prostor je pak světlý a prostorný, sem tam se objeví původní omítka. Do prostoru by se měly vejít všechny potřeby 2 mladých rozcestovalých mileniálů, kteří touží po bydlení blízko centra, avšak bez tlusté a těžké hypotéky.

 

Hlavní obytný prostor je co nejblíže u okna, zdroje světla, s plnou výškou. Jedinou bílou zeď určenou pro zavěšení obrazu nahradilo městské skládací kolo s dojezdovou vzdáleností tak akorát na kraj metropole a zpět.  Zasíťovaná stolní lampa u stropu je obrácenou siluetou Řípu, nositele názvu adresy bytu. Knihovna z křížů kopíruje tvar schodnic vedoucích do horního pelechu.

Černé keramické zásuvky a vypínače zdobí v detailu malá zákoutí. Obklady s dlažbou byly vybrány flekaté, bezúdržbové. Betonové umyvadlo a surová ocel spolu s nerezovou sítí doplňují škálu použitých materiálů. Masivní dubová podlaha z výprodeje čirou náhodou sedla k odstínu škrábané omítky.

 

Rekonstrukce se neobešla bez malé kontroverze spojené se schvalováním SVJ. Nakonec se však vztahy obyvatel domu utužily, truhlář pomohl repasovat dveře ve sdílených prostorech a byt je připravenej na pořádný sousedský mejdlo.

Líbí se vám naše práce?

Stavte se na kafe, rádi vám představíme možnosti spolupráce.

Přejít na začátek